Procedūros Salonas Veido priežiūra

DERMADROP TDA – TAI UNIKALI ir vienintelė pasaulyje VEIDO ir kūno PROCEDūros platforma, kuri sujungia ilgalaikį ir pastebimą efektą be tiesioginio kontakto ir skausmo

Raktas į gražią ir sveiką odą yra gyvybiškai svarbios odos ląstelės. Ilgą laiką tik invaziniai metodai galėjo prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius. DERMADROP TDA sistema veikia be tiesioginio sąlyčio su oda ir perneša labai efektyvias medžiagas į giliausius odos sluoksnius ir formuoja prolonguotą efektą.  Viskas ką jaučiate procedūros metu – tai lengvas, maloniai vėsinantis masažo spaudimas odos paviršiuje. Oda atsinaujina iš vidaus ir atgauna natūralų stangrumą bei spindesį ne tik veidui, bet ir kūnui, plaukams ir nagams.

Secret Formula LP3 Complex

The secret of the skin penetration lies in the carrier substance LP3 exclusively developed for DERMADROP and enriched with active substances. During the treatment LP3 is activated with pure oxygen and opens the lamellar structure of the epidermis by approximately 65% and enables the way for active ingredients to deeper skin layers. For radiantly beautiful skin – from the inside out.

1. ACTIVATION OF LP3 FORMULA
The TDA carrier, our LP3 complex, is enriched with active substances and mixed with pure oxygen to form micro-units within the TDA applicator.

2. PENETRATION OF THE SKIN’S BARRIER
These micro-units are applied to the skin at high speed in precise synchronisation, where LP3 unlocks the skin barrier creating a gateway for the active agents.

3. ACTIVE SUBSTANCES WORK DEEP DOWN
The active ingredients such as deep-acting hyaluronic acid can penetrate the deepest skin layers.

4. LONG-LASTING DEPOSIT EFFECT
After just a few treatments, deposits are created that foster cell division and skin regeneration in the long term.

  • Treatments for Face, Body, Hair & Nails
  • Without pain & injection
  • Immediate effect
  • Long-term effect
  • Absolutely safe
  • For all ages & skin types
  • Scientifically proven